Alarm Sistemleri

Alarm Sistemleri

Alarm Sistemleri

TG-500 F2 TURKGUARD ALARM SETİ ÖZELLİKLERİ
1- Uzaktan kumanda üniteleri vasıtasıyla kolayca kullanılır.Uzaktan kumandalar 50 Metreye kadar çekmektedir ve kumandaları çaldırdığınızda veya kaybettiğinizde fabrika harici başka bir yerde asla kopyalanamazlar.Her uzaktan kumandanın kızılötesi radyo frekansı ayrıdır.

2- Alarm anında kaydetmiş olduğunuz 8 adet telefon numarasını sırayla arar önceden kaydettiğiniz 12 sn’lik “tehlike” mesajını aranan numaralara iletir ve numaralar meşgul yada cevap vermezse tek tek 8 tane önceden kaydedilmiş numaralara ulaşana kadar aramaya devam eder.

3- Kapı ve pencerelerin zorlanması halinde önce 10 sn’lik uyarı sinyali verir, mekana müdahale devam edip saldırgan veya hırsızlar mekan içerisine girmeye çalıştığında tam alarm konumuna geçerek İç ana modül (İç Siren) ve Dış siren sistemini,telefon arama modülünü devreye sokarak kaydedilen 8 tane telefon numarasını aramaya başlar ve harici çıkış rölelerini aktif duruma geçirerek, sisteme bağlı diğer ekipmanları tam koruma moduna alır.

4- Cihazda bulunan 4 zon (koruma bölgesi) sayesinde ayrı ayrı 4 noktayı kontrol edebilir. Bu zonlara 16 adet algılayıcı sensör ilave edilebilir. (PIR hareket dedektörü,LPG ve Doğalgaz kaçak dedektörü, duman dedektörü, panik butonu v.b. gibi)

5- İçinde bulunan basınç sensörünün algılama alanı dubleks ,tripleks,quadropleks evlerin ve işyerlerinin tamamını kapsayacak şekilde tasarlanmıştır.Bunu kablosuz olarak yaptığından mekanınız her yanına metrelerce kablo çekmeye gerek kalmadan muazzam bir koruma alanı oluşturur ve çirkin görüntü oluşturmaz.Basınç sensörü alarmı devreye sokarken içerdeki hava kütlesini hafızasına kaydeder ve içeri değişik bir hava kütlesi girdiği zaman alarm sistemi devreye girer.(Örneğin;Cam Kırılması) Piyasada satılan alarm sistemlerinin çoğunda basınç sensörü bulunmadığından tam ve profesyonel koruma sağlamaz.

6- Elektrik kesintilerinde iç ana modül ve dış sirenin içinde bulunan aküler vasıtasıyla 48 ila 72 saat alarm sistemi devrede kalır ve çalışmaya devam eder.Sisteme ilave dedektör adedi artırıldığında gerekirse akü kapasiteside artırılabilir.

7- Turkguard Alarm setinde bulunan 2 adet PIR hareket dedektörlerin 10 metreye kadar algılama mesafesi bulunmaktadır. 90 Derece açı ile alanı tarar ve en ufak hareketi bile algılayarak alarm sistemi tam koruma konumuna geçer.İsteğe bağlı duman dedektörü takılabilir ve herhangi bir yangın esnasında yada dedektör duman algıladığında kaydedilen 8 tane telefon numarasını aramaya başlar ve harici çıkış rölelerini aktif duruma geçirerek, sisteme bağlı diğer ekipmanları tam koruma moduna alır.

8- İç Ana modül digital ekrandır.İç ana modülün içinde telefon arama modülü,akü ve iç siren bulunmaktadır.Alarm devreye girdiğinde iç ana modülün üzerindeki kontrol panelinden alarmın neden devreye girdiği görülebilmektedir.İç siren sesi 100 Desibeldir.

9- Dış siren ışıklı göstergelidir.Sabotaja karşı korumalıdır ve dış sirene herhangi bir müdahalede alarm sistemi devreye girer,kaydedilen 8 tane numarayı aramaya başlar ve harici çıkış rölelerini aktif duruma geçirerek, sisteme bağlı diğer ekipmanları tam koruma moduna alır.Su geçirmez garantilidir.Yüksek ses çıkışlıdır 200 Desibeldir.

10- Dekoratiftir çirkin görünüm arz etmez.Montajlarımız kesinlikle kablo gösterilmeden yapılmaktadır.

GELENEKSEL ALARM SİSTEMLERİNE GÖRE ÜSTÜNLÜKLERİ

1- İçerisinde bulunan basınç sensörü vasıtasıyla diğer hiçbir alarm sisteminde olmayan erken uyarı özelliğine sahiptir. Diğer sistemler hırsızlar mekan içerisine girdiğinde algılama yaparak çalışırken TURKGUARD ALARM SETİ hırsızları mekan dışındayken algılar içeri girmesine müsaade etmeden güçlü sireni ile ikaz ederek binadan uzaklaştırır.

2- Basınç sensörün özelliği sayesinde siz mekan içerisindeyken sensör sizi hafızasına aldığında sizden etkilenmez bu sayede bina içerisinde kapı,camı açıp kapatmamak vasıtasıyla rahatça dolaşabilirsiniz.Bu sayede hareketiniz kısıtlamadan can ve mal güvenliğinizi maksimum seviyede sağlar dışarıdan gelecek tehlikeleri izler.

3- Geleneksel sistemler risk taşıyan kapı ve pencerelere bakan dedektörlerle kurulur.Mekan duvarlarınız metrelerce kablo tesisatları ve birçok elektronik ünitelerle dolarak çirkin bir görünüm arz eder,hırsızlar ancak bina içerisine girdiğinde ve alarm kurulu ise çalmaya başlar.Oysa TURKGUARD ALARM SETİ hırsızları mekana girmeden algılayıp uyarıya geçer.

4- Uzaktan kumanda üniteleri vasıtasıyla basit ve pratik bir şekilde kurularak alarm devre dışı bırakmak için panele kadar gitmenize gerek kalmaz.Bu sayede geleneksel sistemlerde bulunan içeri giriş ve dışarı çıkış sürelerini ortadan kaldırıldığından hırsızların bu zaman sürelerinden yararlanmalarına engel olur.

Copyrights © 2014 & All Rights Reserved. Created ByBWM